Karkonosze
Co warto zobaczyć w Karkonoszach?

Co warto zobaczyć w Karkonoszach?

Turyści, którzy odwiedzają Karkonosze wielokrotnie zastanawiają się nad tym, z jakimi atrakcjami mogą zapoznać się w tych górach. Mogą przy tym odnieść wrażenie, że z roku na rok wspomnianych atrakcji jest coraz więcej. Owszem, zachwycająca flora i ciekawa fauna tych polskich gór to zjawiska, z którymi mamy do czynienia od stuleci, współcześnie jednak Karkonosze kuszą również miłośników białego szaleństwa, sportów zimowych i dobrej zabawy w okolicznych miasteczkach. Władze tutejszych ośrodków miejskich zaczynają dostrzegać profity, jakie wiążą się z propagowaniem atrakcji typowych dla tych gór i robią wiele, aby turyści nie mieli powodu do narzekania podczas pobytu na terenie polskiej i czeskiej części tego pasma. Nie da się zresztą ukryć, że goście w szczególny sposób zyskują właśnie na współpracy pomiędzy lokalnymi władzami z Polski i Czech. Do niedawna kurorty w obu państwach koncentrowały się przede wszystkim na przechwytywaniu gości trafiających do sąsiadów, teraz jednak intensyfikują wysiłki mające na celu zagwarantowanie im wypoczynku na najwyższym poziomie bez względu na to, gdzie trafiają turyści.

Śnieżka

Śnieżka to nie tylko najwyższy szczyt Karkonoszy, ale również najlepiej rozpoznawany punkt zarówno w polskiej, jak i w czeskiej części tego pasma górskiego. Turystów zachwyca przy tym nie tylko możliwość podziwiania pięknych krajobrazów, ale i specyficzny klimat tego szczytu. Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce z oryginalnym pomieszczeniem restauracyjnym to miejsce, w którym nie może nas zabraknąć, nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, że na Śnieżkę stosunkowo łatwo jest się dostać. Nie każdy przepada za szlakami wypełnionymi turystami, niemal każdy doceni jednak to, że trasa na szczyt może być okazją do relaksu i cieszenia się pięknem pieszych górskich wycieczek.

Wodospady w Karkonoszach

Trudno mówić o udanej wizycie w Karkonoszach, jeżeli pominie się typowe dla tych gór wodospady. Warto je zobaczyć już choćby dlatego, że można uznać je za ewenement w skali całego kraju, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że wodospady charakteryzują się niepowtarzalnymi walorami wizualnymi. Warto zwrócić uwagę i na to, że można je podziwiać nie tylko po polskiej stronie Karkonoszy, ale i w czeskiej części tych gór, poszukując kolejnych z nich można więc zapoznać się ze specyfiką tego pasma górskiego i naprawdę dobrze je poznać.