Pieniny
Co zwiedzać w Pieninach? – TOP 3 miejsc do zobaczenia

Co zwiedzać w Pieninach? – TOP 3 miejsc do zobaczenia

Osoby, które starają się wyjaśnić fenomen ogromnej atrakcyjności Pienin dla turystów koncentrują się przede wszystkim na tutejszej przyrodzie. Rzeczywiście, zarówno pienińska flora, jak i fauna zasługuje na miano zachwycającej. Mówimy jednak o paśmie polskich gór, które z uwagi na liczbę odwiedzających je gości ustępuje jedynie Tatrom. Nietrudno zatem domyślić się, że na trafiające tu osoby czeka zdecydowanie więcej atrakcji niż mogło się to nam początkowo wydawać.

Pienińskie zamki

O ciekawej historii Pienin mogą opowiedzieć nam tutejsze zabytki architektury, okazuje się przy tym, że stosunkowo trudno dostępny teren wcale nie przyczynił się do tego, że powstało ich niewiele. Na pierwszy plan wysuwają się pienińskie zamki, a wśród wielu dawnych budowli warownych szczególne miejsce zajmują zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Ich odwiedzenie to obowiązek każdego miłośnika dawnych polskich dziejów, na wyprawę na przynajmniej jeden z pienińskich zamków warto wybrać się jednak i wówczas, gdy interesują nas przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki. Budowle warowne budowano przecież w miejscach trudno dostępnych, gdy więc wdrapiemy się na szczyt wzniesienia, na którym się one znajdują, z pewnością tego nie pożałujemy.

Spływ Przełomem Dunajca

Pieniny to góry, które przypadają do gustu nie tylko turystom pieszym przemierzającym je dostojnym krokiem. Również entuzjaści znacznie mocniejszych wrażeń nie powinni mieć problemów ze znalezieniem tu czegoś dla siebie, propozycją, której nie można zignorować jest zaś między innymi spływ przełomem Dunajca. Spływ pozwala na zaznajomienie się z pienińską florą i fauną a jednocześnie umożliwia dotarcie do miejsc niedostępnych dla innych grup turystów. Stanowi przy tym nie lada wyzwanie i pozwala na przekonanie się, jakie są nasze umiejętności i w jakiej kondycji się znajdujemy, okazuje się bowiem, że sam Dunajec lubi pokazywać turystom swoje piękne, a jednocześnie surowe oblicze.

Trzy Korony

Najwyższy szczyt Pienin Środkowych jest również jednym z ulubionych miejsc, do których trafiają turyści. Bez względu na porę dnia i porę roku trasa wiodąca na szczyt jest wypełniona ludźmi, na szczyt zmierzają przy tym zarówno młodzi goście z całej Polski, jak i osoby, które pozostawiły już za sobą nie tylko pierwszą, ale również drugą młodość. Osoby, które decydują się na wspinaczkę na Trzy Korony nie mają jednak powodów do tego, aby w którymś momencie żałować podjętej przez siebie decyzji, mówimy bowiem o fantastycznym punkcie widokowym.