Porady
Dokąd można teraz polecieć z Polski?

Dokąd można teraz polecieć z Polski?

Pandemia koronawirusa nie pozwoliła Wam realizować planów podróżniczych? Lista miejsc, które już można odwiedzić, jest coraz dłuższa. Jeśli szukacie aktualnych informacji o otwartych kierunkach, wybrane propozycje prezentujemy poniżej – niedawno dołączyła do nich między innymi Jordania. 

Na lotniskach zwykle wykonywany jest pomiar temperatury ciała, jest też obowiązek noszenia maseczek, odkażania rąk i zachowania dystansu. Mimo to można wybrać się w wiele interesujących miejsc – przykłady poniżej. 

Wybierzcie kierunek dla siebie

Zanzibar. Kierunek nagle stał się wyjątkowo modny przez rekomendacje wielu celebrytów. Ta słynna wyspa afrykańska należy do Tanzanii i przyciąga spragnionych słońca i spokoju. Przestrzeń powietrzna dla lotów międzynarodowych jest otwarta od maja i nie obowiązuje tu konieczność kwarantanny dla przyjeżdżających. W Tanzanii nie trzeba też mieć zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19. 

Meksyk. Meksyk nie zamknął granic lotniczych mimo pandemii. Linie obsługujące rejsy z Europy lub USA do Meksyku cały czas oferują loty. Nie są wymagane testy, a na lotnisku wykonuje się pomiar temperatury u podróżnych. Brak też obowiązku wizowego w przypadku pobytów turystycznych.

Jordania. Mimo że turystów nie obowiązuje kwarantanna, turyści zobowiązani są do dopełnienia kilku formalności. Trzeba m.in. wypełnić formularz internetowy – każdy otrzyma specjalny kod, który należy okazać na granicy. Wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR (trzeba go wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed lotem). Już w Jordanii należy wykonać kolejny test na lotnisku – na wynik czeka się 24 godziny, do tego czasu należy czekać w miejscu zakwaterowania. Dodatkowo wymagane jest zainstalowanie aplikacji Amman App i wykupienie ubezpieczenia na pokrycie ew. kosztów leczenia koronawirusa.

Przykładowa oferta wycieczek do Jordanii https://exorientelux.pl/jordania/

Malediwy. Modne i lubiane wyspy są dostępne dla turystów od lipca. Trzeba jednak pokazać negatywny wynik testu na obecność COVID-19 i wypełnić online deklarację o stanie zdrowia. Należy też zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem – transfer do wybranego hotelu odbywa się tuż po przylocie, ale można przemieszczać się do różnych hoteli na kilku wyspach.

Lena.k