Porady
Hotel dla psów i kotów – dlaczego warto zdecydować się na taki wybór?

Hotel dla psów i kotów – dlaczego warto zdecydować się na taki wybór?

Jeśli planujesz wyjazd – na wakacje czy służbowy, na który nie możesz zabrać pupila, jedną z najważniejszych kwestii jest zapewnienie mu jak najlepszej opieki. Często kotem lub psem zajmuje się rodzina lub znajomi, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Poza tym osoba, która nie zna się na opiece, może sobie nie poradzić. Sprawdzi się hotel dla psów i kotów z doświadczonym personelem. Poznaj zalety takiego rozwiązania. 

Nie każdy pies czy kot nadaje się do zabrania go ze sobą na wakacje. Część woli spokój niż wyjazdy i aktywne spędzanie czasu. Zależy też, dokąd jedziesz i jak spędzasz czas, gdyż często nie można tego pogodzić. Hotel dla pupila to alternatywa dla wakacji z pupilem, którą warto rozważyć. 

Decyzja o umieszczeniu swojego psa lub kota w hotelu dla zwierząt może być bardzo korzystna zarówno dla właściciela, jak i dla samego zwierzaka. Obecnie właściciele czworonogów mogą wybierać wśród ofert hoteli, gdyż stają się one coraz popularniejsze. Oto kilka powodów, dla których warto zdecydować się na taki wybór.

Dlaczego warto zdecydować się na hotel dla psów?

Hotel dla psów i kotów to miejsce, gdzie można bezpiecznie i wygodnie zostawić swojego pupila na czas nieobecności właściciela. Niektóre z takich miejsc przyjmują koty oraz psy, a inne także pozostałe mniejsze zwierzęta. Poznaj zalety takiego rozwiązania. 

Bezpieczeństwo i komfort zwierzaka

W hotelu dla zwierząt, twój pies lub kot będzie miał zapewnione bezpieczne i wygodne warunki pobytu. Właściciele hoteli dla zwierząt starają się stworzyć warunki, które są jak najbardziej zbliżone do tych, jakie zapewniają zwierzętom ich właściciele w domu. Zwierzak ma dostęp do wygodnego legowiska, czystej wody, a także odpowiedniej ilości jedzenia. Ponadto, zwierzęta w hotelach dla zwierząt zazwyczaj mają też możliwość zabawy i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Brak problemów z opieką

Pozostawienie swojego psa lub kota w hotelu dla zwierząt daje właścicielowi pewność, że zwierzak jest w dobrych rękach i otrzymuje odpowiednią opiekę. Właściciele hoteli dla zwierząt są specjalistami w opiece nad zwierzętami i zawsze wiedzą, jak postępować w przypadku, gdyby zwierzak zaczął mieć problemy zdrowotne.

Wiele hoteli dla zwierząt ma też w ofercie opiekę domową. Można ją dopasować do potrzeb, np. wykupić opiekę dzienną lub całodobową albo jedynie wizyty związane z karmieniem i spacerami. 

Brak stresu

Pozostawienie zwierzęcia w hotelu dla psów i kotów pozwala właścicielom uniknąć stresu związanego z organizacją opieki nad zwierzakiem podczas swojej nieobecności. W hotelu dla zwierząt mają pewność, że ich pupile są w dobrych rękach i są dobrze zadbane. Personel jest przeszkolony i doświadczony, często są to osoby z pasją – kochające zwierzęta. Musisz im jedynie pozostawić niezbędne wskazówki, jak zadbać o pupila, jak go karmić, jak się z nim bawić, opowiedzieć o cechach jego charakteru. 

Specjalistyczna opieka

W hotelu dla psów i kotów pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy dbają o dobre samopoczucie i zdrowie zwierząt. Zwykle są to ludzie z doświadczeniem – np. w hodowli. W razie potrzeby zapewniają również opiekę weterynaryjną. Koszty związane z leczeniem zwierzęcia w trakcie jego pobytu są doliczane do rachunku.

Sposobem na zapoznanie zwierzaka z nowym opiekunem jest wspólna zabawa. Warto przekazać kilka wskazówek – co psiak lubi, a czego nie może (np. ze względów zdrowotnych), a także zostawić jego ulubione zabawki. Warto opowiedzieć o jego zwyczajach i nawykach, np. o potrzebie zabawy tuż po śniadaniu, porach drzemki w ciągu dnia czy ulubionym miejscu do relaksu oraz spania.

Socjalizacja z innymi psami 

Pobyt w hotelu dla psów i kotów to nie tylko sposób na zapewnienie naszemu pupilowi profesjonalnej i troskliwej opieki w czasie naszej nieobecności, lecz również możliwość na nawiązanie kontaktów z innymi zwierzętami. W hotelu dla psów i kotów zwierzęta mają możliwość spotkania innych pupili i socjalizacji z nimi. To ważne, szczególnie dla psów, które potrzebują kontaktu z innymi psami, by rozwijać swoje umiejętności społeczne. Wiele pupili nie ma na co dzień kontaktu z innymi zwierzakami. Często są skazane na samotność, spędzając czas w mieszkaniu i mając jedynie sporadyczne kontakty z innymi psami czy kotami. 

Mogą wspólnie się bawić czy spać. Jeśli jednak masz psa, który nie jest odpowiednio zsocjalizowany, musisz to zgłosić personelowi. Są zwierzaki, które wolą spędzać czas z człowiekiem albo potrzebują indywidualnego pokoju.

Kar / bonjourbonggu / pixabay