Logistyka w branży morskiej

W świecie globalizacji, gdzie każdy produkt może podróżować przez tysiące kilometrów na pokładzie statków, logistyka morska stanowi kręgosłup międzynarodowego handlu. Jest to dziedzina pełna wyzwań, od ryzyka utraty towarów na morzu, przez skomplikowane regulacje portowe, po nowoczesne trendy takie jak automatyzacja i digitalizacja.  Logistyka morska jest w Unii Europejskiej bardzo ważna – transport morski cały czas rozwija się i pełni […]

Apetyt na świat

Form podróżowania jest bardzo wiele – jedną z nich jest tramping, który zyskuje na popularności z sezonu na sezon. Dawniej był wybierany z przymusu, przez osoby, których nie było stać na wyprawy. Obecnie budzi zainteresowanie osób o dużym apetycie na świat, które stawiają na swobodę i niezależność.

Tramping w kulturze

Wyrażenie „to tramp” znaczy „tupotać” i było stosowane w odniesieniu do osób, które najczęściej przemieszczały się na własnych nogach, czyli pieszo, często bez konkretnego celu. W języku polskim funkcjonuje zaś określenie „włóczykij”.

Co to jest tramping?

Tramping to wygodna i niedroga forma wyjazdu zorganizowanego, która ostatnio zyskuje na popularności. Powszechne jest korzystanie z lokalnych środków transportu i tanich hoteli, miejsc typu guest house, hostele, a nawet namioty. Tramping to specyficzna formą turystyki – sprawdź, co dokładnie oznacza.