Karkonosze
Jelenia Góra: Wystartował Rajd KME Karkonosze!

Jelenia Góra: Wystartował Rajd KME Karkonosze!

Miłośnicy rajdów samochodowych, którzy brali udział albo po prostu pamiętają legendarne Rajdy Karkonoskie mogą sobie przypomnieć tamte emocje. Wystartował Rajd KME Karkonosze, a jego symboliczny start odbył się 27.08 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze!

1 Rajd KME Karkonosze – wielki powrót rajdów!

W Jeleniej Górze wiele osób wzięło udział w organizacji Rajdu Karkonoskiego – po wielu latach przerwy jest to ważne lokalne wydarzenie. Grupa Walim Rajdowy włożyła wiele starań, by przywrócić tradycję rajdów samochodowych na karkonoskich odcinkach. I edycja Rajdu KME Karkonosze to czwarta runda MSP Rally Trophy – rajdowego pucharu Sudetów.

Po wielu latach nieobecności Rajdu Karkonoskiego w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, do Jeleniej Góry i jej okolic wreszcie powracają rajdy samochodowe! W ostatni weekend sierpnia odbyła się 4 runda MSP Rally Trophy – 1 Rajd KME Karkonosze.

Start Rajdu KME Karkonosze

27 sierpnia odbył się symboliczny start Rajdu KME Karkonosze w centrum Jeleniej Góry. Organizatorzy postanowili wyróżnić i uhonorować dwie osoby związane z Rajdem Karkonoskim – Marka Kisiela i Wojtka Szczodrowskiego. Początek rywalizacji przypadł na 28 sierpnia – impreza zaczyna się o godzinie 9.00.

Sygnał do startu dał najpierw prezydent miasta, Jerzy Łużniak, a potem młodzi kibice z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie. Wrażenie robił m.in. fiat 126p, replika kultowej „Zebry”, replika Peugeota 206 WRC, którym rywalizował Krzysztof Hołowczyc czy Toyota Celica. Przygotowano dwa „oesy”, które stanowią odcinki dawnego Rajdu Karkonoskiego – OS KARPNIKI o długości 8,6 km oraz OS CZERNICA o długości 8,3 km. Łączna długość tras OS to 50,4 km.

Uroczyste zakończenie rajdu i nagrodzenie najlepszych załóg zaplanowano na godzinę 18.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

fot. Makalu / Pixabay