Pieniny
Tory saneczkowe, kajakowe i gokartowe

Tory saneczkowe, kajakowe i gokartowe

Szczawnica to piękna miejscowość położona w zacisznej dolinie potoku Grajcarek – prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Otoczona jest Pienińskim Parkiem Narodowym , słowackim PIENAP – em oraz Popradzkim Parkiem Krajobrazowym, co sprawia że jest ona miejscem bardzo atrakcyjnym pod względem przyrodniczym oraz turystycznym.Oprócz pięknych widoków, które możemy podziwiać wędrując licznymi tutaj szlakami turystycznymi, znajdują się tutaj różne atrakcje dla miłośników mocnych wrażeń i adrenaliny.

Tor saneczkowy

Na Palenicy uruchomiona została rynna zjazdowa, czyli letni tor saneczkowy. Jest to tor typu roller coaster i jest on drugim takim obiektem w Polsce. Długość trasy wynosi 1000 metrów, różnica poziomów wynosi 84 metry, dzięki czemu zjazd takim torem jest naprawdę ekscytującym doświadczeniem. Projektując tor saneczkowy zadbano o bezpieczeństwo użytkowników – profilowane siedziska dla dwóch osób posiadają pełne oparcie, pasy bezpieczeństw, hamulce odśrodkowe, ograniczające prędkość do ok. 40 km/h, a także hamulec ręczny, dający możliwość regulowania prędkości.

Spływy kajakowe Dunajcem

Kolejna atrakcja, jaka czeka na nas w pięknym rejonie Pienin to spływy kajakowe. Tor kajakowy wytyczony malowniczym przełomem Dunajca gwarantuje sporą dawkę wrażeń  i adrenaliny. Spływy odbywają się pod okiem instruktorów kajakarstwa, Mistrzów Polski w kajakarstwie górskim, a sama trasa rozpoczyna się w Sromowcach Niżnych, a kończy w Szczawnicy. Taka przeprawa trwa około 1,5 do 2 godzin. Organizatorzy zapewniają nie tylko opiekę, ale również wypożyczanie kajaka, kamizelki, wioseł oraz kasków.

Wyścigi gokartowe

Od jakiegoś czasu bardzo popularną rozrywka są wyścigi gokartowe – takiej formy rozrywki nie mogło zabraknąć również w Szczawnicy. Jest to doskonała alternatywa dla tych, którzy lubią szybką jazdę, a niekoniecznie przepadają za wodą i kajakami.