Pieniny
Baseny termalne i Aquaparki

Baseny termalne i Aquaparki

Do Szczawnicy warto przyjechać z wielu powodów, najważniejszym jednak są bez wątpienia piękne, malownicze widoki, które można podziwiać podczas spływu Dunajcem albo rowerowych czy pieszych wycieczek. Taki rozrywki nie są jednak przyjemne, gdy na dworze deszcz i chłód. Co zatem można tu robić, gdy pogoda nie dopisuje?

Doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu będzie skorzystanie z wodnych atrakcji, które oferuje Park Wodny SOLAR, przy Hotelu Solar Spa w Szczawnicy. Znajduje się tutaj wspaniały basen rekreacyjny i do nauki pływania, brodzik dla najmłodszych oraz dwie siedmioosobowe wanny do masażu podwodnego typu SPA z podgrzewaną wodą, w których można się relaksować wspólnie z przyjaciółmi lub rodziną.

Wspaniałą atrakcją nie tylko dla dzieci jest zjeżdżalnia w kształcie rury o długości 38 metrów z osobnym lądowiskiem, ponadto wodospady oraz dzikie źródła. W Parku Wodnym można ponadto zrelaksować się podczas masaży podwodnych górnych i dolnych części ciała, albo siedząc na wieloosobowej ławeczce masującej. Znajduje się tutaj również sauna fińska wyposażona w aromaterapię i koloroterapię, sauna infrared z promieniowaniem podczerwonym, a w obiekcie centrum SPA.

Około 40 kilometrów od Szczawnicy znajduje się Bukowina Tatrzańska, słynąca z basenów termalnych. Bez wątpienia warto tam zajrzeć – termy bukowińskie są bowiem doskonałym miejscem rozrywki dla całej rodziny, ponadto ośrodkiem uzdrowiskowym i rehabilitacyjnym.

Cały obiekt zajmuje powierzchnię 4 ha i usytuowany jest w malowniczej, zacisznej okolicy otoczonej lasami, z pięknym widokiem na góry. Znajduje się tutaj 12 basenów, w których temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 28-36 stopni C. Wspaniałą atrakcją dla dzieci i młodzieży są kręte zjeżdżalnie oraz specjalne pływalnie dla najmłodszych. Na terenie kompleksu znajduje również osiem saun, m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa, na podczerwień. Po szalonej zabawie warto spróbować specjałów kuchni regionalnej w tutejszej restauracji.